4. ročník festivalu horského filmu a dobrodružstva

Hory a Mesto Žilina 2016
4. ročník festivalu horského filmu a dobrodružstva

Tri dni plné strhujúcich športových výkonov, neopakovateľných zážitkov z hôr a silných ľudských príbehov sa konali počas troch dní 16. – 18.9.2016 na Stanici. Popri množstve premietaní dobrodružných a adrenalínových filmov – rozdelených do tematických blokov (Skala, Sneh, Vzduch, Horské bicykle, Voda… ) čakalo na návštevníkov festivalu viacero pútavých prednášok a sprievodných podujatí.

Hlavnou hviezdou festivalu bol známy slovenský dokumentarista Pavol Barabáš, ktorý uviedol svoj najnovší dokument Sloboda pod nákladom o vysokohorských nosičoch v Tatrách. O pokuse vystúpiť na Everest ťažkou Boningtonovou cestou porozprávali sympatický účastníci tohtoročnej expedície Ján Madarás a Michal Novota.

Sobotné poobedie obohatili pútavou interaktívnou prezentáciou chalani s dobrovoľnej horskej služby Malá Fatra. Tradične nechýbal večerný žúr, ani veľkoplošná maľba na stene pod Rondlom.

Na festivale spolupracovalo 15 dobrovoľníkov, spriatelené kultúrne aj športové organizácie zo Žiliny.

Pre študentov stredných škôl sa premietali počas piatkového doobedia 3 špeciálne projekcie.

Festival dopadol výborne. Počas troch premietacích dní prešlo festivalom cca 800 divákov. Stretli sme sa s mimoriadne pozitívnymi ohlasmi nielen od divákov ale aj od účinkujúcich hostí.

Viac nájdete v linku:

https://www.flickr.com/photos/stanica/sets/72157672984118291

Ešte raz veľmi pekne ďakujeme za Vašu podporu!

fotodokumenacia-reklamy

29772854716_ffa8ddd465_o