Žilinský triatlon

Číslo zmluvy: 50/2019-OKŠCRMR/2019
Názov projektu: Žilinský triatlon
Dátum konania projektu: 17.8.2019
Predkladateľ: KPŠ NEREUS Žilina

Cieľom projektu bolo: Zorganizovať preteky v triatlone zároveň pre Slovenskú a Európsku špičku, rovnako ako pre širokú triatlonovú hobby verejnosť. Podporovať ľudí v aktívnom využívaní voľného času na športové aktivity.
Záverečné zhodnotenie projektu a popis využitia finančných prostriedkov.: V dňoch 17-18.augusta 2019 sa na vodnom diele Žilina uskutočnil už v poradí 21.ročník medzinárodných triatlonových pretekov Žilinský triatlon. Podujatie pravidelne od jeho vzniku organizuje Klub Plaveckých športov NEREUS Žilina a patrí medzi najvýznamnejšie športové akcie v meste Žilina. Samotná Slovenská triatlonová únia hodnotí Žilinský triatlon ako „najlepšie zorganizovaný triatlonový pretek“ na Slovensku, vďaka čomu každoročne dostávame štatút aj majstrovstiev Slovenska. Od roku 2018 je súčasťou organizácie aj Európsky pohár juniorov v triatlone, ktorého už prvý ročník bol veľmi pozitívne hodnotení medzinárodnou triatlonovou federáciu ETU.
Na štart v jednotlivých kategóriách Žilinského triatlonu sa postavilo v roku 2019 rekordných 631 pretekárov. Nie je to len rekord Žilinského triatlonu, ale aj rekord podujatí organizovaných pod hlavičkou STU. Zároveň sme privítali pretekárov až z 20-tich krajín, medzi nimi napríklad pretekárov zo Slovenska, Českej republiky, Maďarska, Poľska, Francúzska, Ruska, Litvy, Izraela ale aj Nového Zélandu a Madagaskaru.
Najväčšiu zásluhu na týchto úspešných číslach má práca skúseného, viac ako 100-členného, organizačného tímu a veľkorysá pomoc partnerov podujatia. Pozitívne hodnotenia funkcionárov ale aj samotných pretekárov dávajú organizačnému tímu chuť a motiváciu pokračovať v nasadenom trende a hľadať možnosti na ďalší rozvoj a skvalitňovanie preteku.
Výsledky a foto podujatia nájdete na http://zilinskytriatlon.nereus.sk/ a na FB podujatia:
https://www.facebook.com/%C5%BDilinsk%C3%BD-Triatlon-765164990161300/?ref=bookmarks
Video: https://youtu.be/T5DdAZ-THkQ
PARTNERI, SPONZORI A ORGANIZAČNÁ POMOC:
• Finančná podpora podujatia:
Mesto Žilina, Slovenská triatlonová únia, Žilinský samosprávny kraj, Ja Realitka s.r.o, VIX s.r.o, Cora Geo, Integras.r.o, Vrátna, Žilinská teplárenská, Magnus s.r.o, Súkupčák s.r.o, BCI, Baulogic, MPS
• Materiálna pomoc:
Event servis s.r.o, Superstany s.r.o, Aquaspehere s.r.o, Kompava s.r.o, Eleven, Funkita, Atex, Dual Sport, Pharex,
• Organizačná pomoc a technická podpora:
Koratex s.r.o, Trans & Rent s.r.o, Mestská krytá plaváreň Žilina, Mestská polícia Žilina, Mestský úrad Žilina, Obecný úrad Mojš, Vodohospodárska výstavba š.p – Vodné dielo Žilina a.s., Žilinské komunikácie a.s., Sevak Žilina, Q point s.r.o, Snowparadise Veľká Rača, Štiavnický kros triatlon

Mediálne výstupy:
www.triathlon.sk – august – výsledky, články, fotogaléria
Web Žilinský triatlon – jún-september – registrácia, výsledky, informácie, zhodnotenie
Facebook Žilinský triatlon – jún – september – fotky, články, videopozvánka,
výsledky, aktuality,
youtube – jún/september – videopozvánka + video z pretekov