Galaprogram TŠ Lentilky leto 2018

Žiarivé svetlá reflektorov, hudba v decibeloch, ligot,dúhové farby kostýmov od samozvaných módnych tvorcov, džavot, smiech a potlesk.Napätie a očakávania. Slnko v oku, prvý rúž na perách. Mamy a kamarátky ako maskérky i dôverníci malých tajomstiev, hromozvod návalu emócie.

Aj v takomto duchu a neopakovateľnej atmosfére sa nieslo kultúrne podujatie Galaprogram   13.Komnata tanečného súboru Lentilky , ktoré sa uskutočnilo dňa 12.6.2018 v Event house v Žiline.

Uvedené kultúrne podujatie bolo realizované v dvoch vstupoch. Prvé predstavenie sa uskutočnilo v doobedňajších hodinách v čase od 9,00 hod. do 10,30 hod. pre školské a predškolské zariadenia. Druhé predstavenie sa konalo v poobedňajších hodinách v čase od 17,00 do 19,00 hod. pre širokú verejnosť.

Galaprogram mal osobitný scénár a zameranie. Bol koncipovaný ako prehliadka a koncert zároveň, v ktorom tanečníci – „Lentilky“ predviedli nielen tanečné ale aj spevácke umenie. Tohtoročný letný galaprogram bol zameraný na odkrytie a vstúpenie do 13.komnaty medzi samotných tanečníkov, ktorí nás všetkých vtiahli svojim tancom do víru tanečnej harmónie.

Diváci mali možnosť vidieť ukážky víťazných choreografií jednotlivých formácií, skupín, dvojíc a jednotlivcov a tiež aj rôzne tanečné štýly ako disco dance, hip-hop, show dance a street dance show a zažiť atmosféru ako na ozajstnej majstrovskej súťaži. Účinkujúcimi boli všetci členovia TŠ Lentilky od najmenších detí až po dospelých členov, ktorí sú držiteľmi rôznych tanečných ocenení európskych a svetových súťaží.

Námet, scénar a réžia bola v rukách vedúcej súboru Zuzany Nezvalovej, ktorá je súčasne hlavnou trénerkou a choreografkou TŠ Lentilky.

S prípravou samotného Galaprogramu pomáhali najmä rodičia členov súboru a priaznivci hudby a tanca.

Galaprogram 13.Komnata  2018 sa vydaril a mal mimoriadne veľký úspech aj vzhľadom k tomu,že sa uskutočnil v nových priestoroch Event housu, čo diváci uvítali. Veríme, že nadšencov tanca nesklameme a už teraz všetkých pozývame na zimné predstavenie, na ktoré sa všetci veľmi tešíme.

Ďakujeme za finančnú podporu Mesta Žilina, bez ktorej by sa nám uvedený projekt v nových priestoroch nepodarilo zrealizovať a veríme, že tanečníci TŠ Lentilky budú svoje mesto Žilina aj naďalej úspešne reprezentovať na slovenských a zahraničných súťažiach a kultúrnych podujatiach.

Zuzana Nezvalová