7. ročník festivalu horského filmu a dobrodružstva Hory a mesto Žilina

Číslo zmluvy: 43
Názov projektu: 7. ročník festivalu horského filmu a dobrodružstva Hory a mesto Žilina
Dátum konania projektu: 27.10.2019
Predkladateľ: Peter Dlhopolček

Cieľom projektu bolo: Hlavným cieľom festivalu bolo priviezť do Žiliny atraktívnu prehliadku filmov zameraných na outdoorové športy. Spájať ľudí s podobnými záujmami, mestských ľudí so športovcami.
Motivovať návštevníkov k aktívnemu oddychu a rozšíriť obzory v oblasti možností využívania priestoru okolo nás, a tak rozširovať aktívnu komunitu. Prostredníctvom festivalu vytvárame priestor pre propagáciu žilinských organizácii venujúcich sa nielen netradičným športovým aktivitám – výcviku psov, výcvikom prežitia, workout tréningom, slacklinu, horolezectvu, skialpinizmu, horskému behu, lukostreľbe a ďalším.
Záverečné zhodnotenie projektu a popis využitia finančných prostriedkov.: Festival horského filmu a
dobrodružstva dopadol opäť na výbornú. Premietania a prednášky sa tešili slušnej účasti. Piatkoví návštevníci mohli okrem iného vzhliadnuť pôsobivý dokument Prvá plavba. Silnejším zážitkom v úvodný večer snáď bola už len prezentácia českého „horolezeckého leva“ Máru Holečka. Jeho nákazlivý humor a divoká prednáška Ufo Maara Life patrili medzi najoceňovanejšie prezentácie za celú éru festivalu. Projekt Trekland trip – ako nestereotypne je možné stráviť čas v prírode, predstavil Jakub Slotta zo žilinského Treklandu.Aj v sobotu sála v Novej synagóge praskala vo švíkoch. Nielen počas premietania bicyklového filmového špeciálu, ale hlavne počas moderovanej diskusie o budovaní značených trailov v okolí Žiliny. Diskusiu moderoval Martin Imrich (MTBIKER.sk). Svoje úspechy predstavili zástupcovia združenia Hornonitrianske stopy, žilinských bikerov reprezentoval Juraj Uhliarik a veľa dôležitých poznatkov a faktov do diskusie vniesol pán RNDr. Juraj Hlatký, CSc., špecialista pre cestovný ruch z odboru regionálneho rozvoja pre Žilinský samosprávny kraj. V druhej sále festivalu, v Rosenfeldovom paláci, si prišli na svoje nielen bežci. Veľkého diváckeho ocenenia sa dočkala slovenská filmová novinka Značkár. Nedeľná zatváračka festivalu sa niesla v duchu pohody. Okrem veľkofilmu Dawn Wall uviedli príjemnú a pútavú prednášku dvaja sympatickí mladí horolezci – Jozef Krištoffy a Ondrej Húserka. Veľké poďakovanie za hladký priebeh akcie patrí Rosenfeldovmu palácu a Kaviarni Nová synagóga, ktorí prichýlili festival Hory a mesto Žilina po požiari sály S2 pri kultúrnom centre Stanica.Návštevníci tak mali možnosť užiť si nielen kvalitný program, ale navyše si ho vychutnať aj v nových zaujímavých priestoroch. Vďaka patrí aj všetkým naším partnerom, najmä Mestu Žilina.

Mediálne výstupy:
TV – október 2019 – spot
Zilinak – október 2019 – článok
plagaty, pohladnice, billboardy – oktober 2019 – grafika
online – facebook, instagram – Istrofinal, Stanica, Profigrafik, Nová Synagóga, Rosenfeldov palác  -september – október 2019 – PR komunikácia
letáky – október – programový leták, pozvánka