Majstrovstvá Slovenska v orientačnom behu na stredných tratiach a v štafetách

Číslo zmluvy 562/2023
Názov projektu Majstrovstvá Slovenska v orientačnom behu na stredných tratiach a v štafetách
Dátum konania projektu od 20.5.2023
Dátum konania projektu do 21.5.2023
Predkladateľ Slávia Žilinská univerzita

Cieľom projektu bolo:
Organizácia vrcholného športového podujatia (MSR) v kategóriách jednotlivcov a štafiet.

Záverečné zhodnotenie projektu a popis využitia finančných prostriedkov:
Obe majstrovské podujatia sa uskutočnili v terénoch pri Kamennej Porube za účasti viac než 300 pretekárov a pretekárok z celého Slovenska a pár desiatok aj z blízkeho zahraničia. Priebeh pretekov bol bezproblémový a slávnostného vyhlásenia výsledkov sa zúčastnil aj primátor mesta Žiliny,
ktorý mal nad podujatím záštitu.
Dotácia bola využitá na čiastočné pokrytie nákladov na prípravu mapy ako základnej zložky pre výkon tohto športu. V dôsledku výrazne menšej dotácie(grantu) mesta ako sa predpokladalo bol pôvodný rozpočet na podujatie upravený tak aby minimalizoval výdavky. Ostatné náklady hradil organizátor pretekov Slávia ŽU z vlastných zdrojov.