Divadelno – edukačné predstavenie s pesničkami „Spadli z jahody“

Hodnotiaca správa prokejtu K48

Týmto projektom sme chceli osloviť všetky predškolské deti a ponúknuť im veselé, no zároveň poučné predstavenie s atraktívnym pesničkovým obsahom. Našou snahou bolo ich naučiť užitočné veci, ako napr. použitie „čarovných slovíčok“, ako postupovať na priechode pre chodcov, aké sú zásady hygieny, ako sa orientovať v čase a v meste a pod.

V tomto projekte sme sa zamerali na výrobu DVD pre deti „Spadli z jahody“. Svojou témou a spracovaním sa jedná o projekt, ktorý nadväzuje na už v minulosti realizované úspešné hudobné CD a teraz sme ho chceli stvárniť aj v novej audio vizuálnej podobe. Vzhľadom na náročnosť sa samotná výroba výroba DVD realizovala od júna až do novembra 2015. V rámci DVD „Spadli z jahody“ sa jednalo sa o natáčanie týchto kapitol:

  1. Chrobáci sa predstavujú
  2. Semafor
  3. Orientácia v čase
  4. Čarovné slovíčka
  5. Hygiena
  6. Stratenie sa v obchodnom dome
  7. Lieky nie sú cukríky

 

V súčasnej  dobe prebieha postprodukcia a príprava DVD na nalisovanie. K dispozícii je kompletný materiál z natáčania, ktoré sa ukončilo v októbri 2015. Každá kapitola obsahuje poučnú rozprávku s pesničkou. Väčšina rozprávok a hudobných klipov je už postrihaná s výnimkov témy o liekoch. Prvé dva videoklipy a jedna rozprávka sú už kompletne hotové a zároveň k dispozícii na pozeranie aj na YouTube v rámci kanála pre deti BimBamKuku od pondelka 16.11.2015. Ostatné štyri zo siedmych kapitol budú dokončené v priebehu mesiaca november 2015, pričom je na nich potrebné dokončiť dabing a trikovú postprodukciu. Výsledná úprava DVD po jeho dokončení pred lisovaním Vám bude odovzdaná na konci mesiaca november, rovnako ako jeho vylisovaná verzia začiatkom januára 2016.

Hoci sa zo schváleného rozpočtu nepodarilo vykryť aj zrealizovanie divadelného predstavenia pre materské školy, ďalej hľadáme zdroje, z ktorých zrealizujeme predstavenia po vybraných škôlkach v rámci promo akcie k vydaniu DVD.

V rámci natáčania sa nám aj vďaka podpore mesta Žilina úspešne podarilo pretaviť hlavnú myšlienku do atraktívnej audiovizuálnej podoby a veríme, že sa náš obsah na YouTube stane virálnym a DVD bude mať veľký úspech.

Adresa.Still001 Adresa.Still002 Hygiena.Still001 Hygiena.Still002 Hygiena.Still003 Hygiena.Still004 Hygiena.Still005 Semafor.Still002 Semafor.Still003 Semafor.Still005 Semafor.Still006 Thumb DVD