Volejbalový turnaj mládeže

V dňoch 20. až 22. mája 2016 sa konal volejbalový turnaj mládeže /dievčatá od 13 – 15 rokov/. Súťažilo sa v dvoch športových halách,
a to v hale Športového gymnázia na Rosinskej ceste a v hale Žilinskej univerzity  v Žiline. Turnaj prišla podporiť početná skupina divákov,ale aj  druhý zástupca primátora mesta Žilina Anton Trnovec a poslanec Mestského zastupiteľstva v Žiline Dušan Dobšovič. Turnaja sa zúčastnilo osem  tímov, ktoré sa rozdelili do dvoch skupín. V skupine A sa predstavili dievčatá z Levíc, Bilíkova Bratislava, MVK
Nové mesto nad Váhom a Stropkova. V Skupine B sa predstavila domáca VA Žilina, MVK Snina, Slávia UK Bratislava a Kupele Brusno.
Turnaj začal v piatok 20. mája 2016 o desiatej hodine a vyvrcholil finálovým zápasom v nedeľu 22. mája. Turnaj ovládli hráčky Slávie UK Bratislava, ktoré vo finále zdolali tím Bilíkova Bratislava. Tretiu priečku obsadili hráčky Nového Mesta nad Váhom ktoré porazili domáce  Žilinčanky .
Teší skutočnosť, že za najlepšou nahrávačkou turnaja bola vyhlásená žilinčanka Ella Erteltová.

Finančné prostriedky z grantu boli použité na prenájom športovej haly, ďalšie prostriedky na prenájom druhej haly a ceny pre najlepšie hráčky turnaja boli hradené z klubových zdrojov.