HUDBA SVETA ŽILINA 2020 , VI. ročník

Číslo zmluvy: 1/2020
Názov projektu: HUDBA SVETA ŽILINA 2020 , VI. ročník
Dátum konania projektu: 4.11.2020
Predkladateľ: Občianske združenie pre podporu netradičných foriem umenia

Cieľom projektu bolo: Cieľom projektu bolo zrealizovať 6. ročník medzinárodného hudobného festivalu HUDBA SVETA ŽILINA 2020.
Záverečné zhodnotenie projektu a popis využitia finančných prostriedkov.: Cieľom 6. Ročníka festivalu HUDBA SVETA ŽILINA bolo opäť priniesť domácemu publiku zmes nevšednej world music z rôznych kútov sveta. Premiérovo sa mali predstaviť umelci z Japonska ale aj Talianska, Bulharska, Čiech aj Slovenska. Čo však nikto nepredpokladal, bola celosvetová pandémia, ktorá menila plány nielen nášmu festivalu, ale celej spoločnosti.
Vyhlásenie mimoriadneho stavu v marci 2020 prišlo len 5 dní pred začiatkom festivalu.
V tom čase už celá PR kampaň bola v plnom prúde. Rozhodli sme sa preto festival nezrušiť, ale iba ho presunúť na jeseň 2020 dúfajúc, že ho uskutočníme v pôvodnej dramaturgiu.
Situácia sa vo svete ale vyvíjala a stále vyvíja nepriaznivo k cestovaniu, tak sme postupne upravovali program iba na slovenských účinkujúcich. Nakoniec sa dramaturgia rozhodla pre projekt 2 formácií a sólového speváka, Martin Geišberg & Sandonoriko & Balkansambel.
Projekt s názvom Na modrej planéte získal cenu Rádio Hlavy v marci 2020 : Album roka 2019 v kategórii folk a world music. Pôvodne sme plánovali uskutočniť koncert v Mestskom divadle Žilina 4.11.2020, avšak v dôsledku opatrení Vlády SR a obmedzení Úradu verejného zdravotníctva, sme boli nútení tento koncert presunúť do Online priestoru. Aby sme sprostredkovali tento koncert čo najväčšiemu publiku, rozhodli sme sa stream vysielať zadarmo priamo na FB stránke festivalu www.facebook.com/hudbasvetazilina, ako aj na web stránke festivalu www.hudbasvetazilina.sk v čase pôvodného konania koncert t.z. 4.11.2020. o 20:00. Aj keď toto nebol pôvodný zámer, museli sme sa prispôsobiť novým okolnostiam a vysielať bez publika. Dúfame, že už v budúcom roku sa nám opäť podarí zorganizovať koncert pre živé publikum.

Mediálne výstupy:

https://www.newmodelradio.sk/v-marci-sa-bude-konat-siesty-rocnik-festivalu-hudba-sveta-zilina/ – 3/2020 – článok
www.facebook.com/hudbasvetazilina – 2/2020-11/2020 – článok, online video stream,upútavky
https://www.gregi.net/clanky/do-ziliny-prichadza-uz-siesty-rocnik-festivalu-hudba-sveta-zilina/ – 3/2020 – článok
https://hudba.zoznam.sk/rozhovory/04-03-2020-maria-konstatinova-ludova-hudba-nas-robi-rozpoznatelnymi-nemali-by-sme-sa-jej-vzdat/ – 2/2020 – interview

Galéria: