Dátum konania projektu od 18.4.2022
Dátum konania projektu do 31.10.2022
Predkladateľ Žilina v pohybe o.z.

Cieľom projektu bolo:
Amatérsky šport nielen v našom Žilinskom kraji je dôležité rozvíjať. Nám sa to tenisovým projektom, akým je ŽLTA, už tretí rok úspešne darí. Cieľom projektu je spájať a rozhýbať ľudí rôzneho veku zdravou súťaživosťou a pomocou toho vytvárať silnú komunitu. Do ŽLTA 2022 sa zapojilo takmer
100 učastníkov z celého Žilinského kraja. Najmladšia hráčka sezóny 2022 má 13 rokov a najstarší hráč 71 rokov. Mnoho rekreačných hráčov má v Žiline len zopár kamarátov, s ktorými hrávajú tenis. Vďaka ôsmim ligám v ŽLTA si môžu títo hráči spestriť letnú tenisovú sezónu súťažením o hodnotné ocenenia, vecné ceny a rôzne poukážky, ale hlavne rozšíriť možnosti tým, že v nej nachádzajú nových
„parťákov“ na tenis ako aj kamarátov na život. Cieľom je teda spájať amatérskych hráčov tenisu, zdravo súťažiť a motivovať ich. Súčasťou projektu je aj pomáhať ľuďom v núdzi, ktorý takúto pomoc naozaj potrebujú. Každý rok sa snažíme pomôcť vybraným rodinám alebo jednotlivcom.

Záverečné zhodnotenie projektu a popis využitia finančných prostriedkov:
V poradí tretia sezóna ŽLTA (Žilinskej ligy tenisových amatérov) 2022 bola zatiaľ najúspešnejšia. V ôsmich kategoricky rozdelených súťažiach/ligách vo dvojhre (6) a vo štvorhre (2) sa odohralo takmer 500 zápasov. Každá táto súťaž/liga sa skladá z dvoch častí a to ligovej(základnej), kde sa hrá systémom „každý s každým“ a turnajovej, v ktorej hrajú hráči následne klasický turnajový pavúk podľa poradia v akom skončili v ligovej časti. Ide o štandardnú „vyraďovačku“ a je akýmsi vyvrcholením celej sezóny. Hráčov pri konci sezóny čaká tzv. „finálový deň“ s vyhodnotením, kde sa odohrá niekoľko finálových zápasov turnajovej časti a vyhodnotíme celkových víťazov ligovej aj turnajovej časti. Hráčov tradične od vzniku ŽLTA motivujeme aj k „fair play“ hre a pred vyhodnotením hlasujú za svojho favorita v ankete každej súťaže/ligy. Hráč alebo pár vo štvorhre, ktorý získa
najviac hlasov, získa toto ocenenie. Vyhodnotenie je sprevádzané posedením pri výbornom cateringu/občerstvení. Finančné prostriedky boli použité najmä na prenájom kurtov v troch
tenisových areáloch, s ktorými spolupracujeme. Aj vďaka nášmu projektu ŽLTA vedia tieto tenisové areály v pohode prežiť „outdoorovú“ antukovú sezónu, za čo sme radi. Takže významnou mierou pomáhame aj im. Ďalej boli prostriedky použité na ocenenia pre najlepších ako aj ceny „útechy“, či
pre „fair play“ hráčov. Takisto sme zabezpečovali hráčom k oceneniam aj vecné ceny ako napr. uteráky, gripy, výplety, tlmítka na rakety a pod. tenisové vybavenie. Navyše každý hráč dostal aj sadu loptičiek.

Mediálne výstupy

TV Raj – 1.5.2022 – interview o pokračovaní ŽLTA
TV Raj – 31.10.2022 – interview o úspešnej, v poradí tretej sezóne ŽLTA 2022
Žilinak – 14.11.2022 – interview + článok celkovo o projekte ŽLTA

Galéria

Fotka víťazov 2.ligy vo štvorhre. Zápas skončil 5:7,7:5,7:6. Bol tak veľmi vyrovnaný a trval 3 hodiny.

15.10. 2022 sa od 10:00h. odohrali na antukových dvorcoch v Kayman klube finálové zápasy superligy, extraligy a 2.ligy vo dvojhrách.

3.liga vo dvojhre je najnižšia súťaž pre začiatočníkov, resp. pre úplne rekreačných tenistov.

Liga 50+ je jediná z ôsmich súťažných kategórii, ktorá je určená pre hráčov nad 50 rokov.

Vyhodnotenie ŽLTA 2022 s posedením pri výbornom cateringu. Na fotke ceny pre víťazov a „fair play“ hráčov.

Kristína Kubalová je 13 ročné dievča z Hričova, ktoré hráva a trénuje tenis pod trénerom v TK Žilina. Stala sa víťazkou ŽLTA turnajovej časti 1.ligy vo dvojhre. Keďže v ligovej časti skončila na druhom mieste, tak v turnajovej časti sa jej už podarilo vyhrať a postupuje tak do vyššej súťaže, do extraligy.