Žilinský Kumšt


Akcia prebiehala pre účastníkov od 7:30 do 17:30 zúčastnilo sa jej približne 60 šermiarov 3 kategóriách (Dlhý meč Open – 42, Dlhý meč Ženy – 14, Meč a štítok – 16, niektorí boli vo viacerych kategóriách). Organizačný tím tvorilo približne 20 dobrovoľníkov z nášho združenia.

Som osobne veľmi spokojný, pretože sme sa úrovňou, vybavením a organizačne hneď prvým ročníkom dostali na kvalitu najväčších strednej Európe, nie však počtom účastníkov ( organizovane práve slovenskou komunitou – cca 100 súťažiacich).

Okrem malých chybičiek, ktoré viem ako hlavný organizátor, že mohli byť lepšie dopadlo všetko v poriadku. Na obhajobu treba povedať ze 3/4 organizačného tímu boli úplní nováčikovia. Zatiaľ sme od účastníkov, rozhodcov, divákov aj organizačného tímu dostali len pozitívnu spätnú väzbu, čo ma veľmi teší, budúci ročník a by som chcel pár vylepšení.

Darilo sa aj naším šermiarom 2.miesto získala naša Petra Rubešová (18 rokov) kategória DM ženy. Pre nášho jediného zástupcu v kategórii DM Open iba 15 ročného Mariána Gašpara sa ušlo krásne 11. miesto. ( bol to jeho prvý turnaj plus všetci naši ostatní muži organizovali)

V rozpätí cca 2 týždne okolo turnaja sa nam ozvalo v ZA asi 8 nových ludi so zaujmom o serm co znamená ze akcia začína napĺňať účel a propagovaní šermu ako športu v našom meste.

O akciu mali záujem aj lokálne plátky a média no žiaľ pre divákov bol turnaj veľkou novinkou a moj odhadovaný počet v priebehu dňa v hľadisku je ze prišlo niečo medzi 50-60 kusov 😉

https://www.facebook.com/events/163449077633716/?ti=icl