Piknik v meste

Miesto konania – Budatínsky park

Termín konania – 16.6.2018

Piknik v meste je podujatia, ktoré sa v Žiline konalo prvý krát.  Piknik v meste je podujatím, ktoré predstavilo predajcov prevažne z regiónu Žilinského kraja spojených s gastronómiou. V rámci predaja kladieme dôraz na rôznorodosť a kvalitu ponúkaných služieb a tovaru, aby sme návštevníkom priniesli skutočný zážitok a neponúkali bežný jarmočný sortiment ako pečené klobásky a cigánsku. Veľký dôraz kladieme na planétu a udržateľnosť ekologickej myšlienky celého podujatia. Všetci predajcovia ponúkali svoj sortiment v ekologickom gastro inventári, olej sme zbierali do zberných nádob, rovnako zbytky jedál, rovnako sme aj separovali plat.

Hlavné pódium

Na hlavnom pódiu sme pripravili profesionálne kuchárske šou, súťaže, ale aj hudobné vystúpenia. Jedným z hostí bol aj Tomáš Bezdeda s kapelou. Ambasádorkou a moderátorkou prvého ročníka bola Žilinčanka, tvár TV Markíza, Andrea Šprochová.

Sprievodné podujatia

V rámci sprievodných aktivít sme pripravili program pre malých aj veľkých. Spoločnosťou Curaprox, ktorá školila detičky a rodičov, ako si po jedle čistiť zúbky, v stánku sa robil zber starých zubných kefiek v rámci projektu eko alarm. Akadémia prvej pomoci celý deň školila rodičov aj detičky ako podať prvú pomoc v prípade núdze. V parku bola vytvorená veľká rodinná zóna s možnosťou zapojenia sa do workshoppov, cvičení a konzultácií v oblasti zdravého životného štýlu.

Mamičky mali k dispozícii prebaľovacie potreby a ochutnávku zdravého detského jedla.

Edukačný stan

V edukačnom stane prebiehali prednášky na tému zdravé stravovanie, zdravý životný štýl, pre ktoré sme vyberali spíkrov erudovaných v danom probléme. Dotkli sme sa tém ako ekológia, kompostovanie, využiteľnosť materiálov, food waste.

Piknik v meste hostil Žilinčanov na pôde Budatínskeho parku, kde sa im predstavilo viac ako 30 vystavovateľov, v programe účinkovalo 16 hostí počas jedného dňa.  Podujatie plánujeme budovať k spokojnosti Žilinčanov tak, aby mali vždy dôvod v parku s nami stráviť celý deň.

Piknik v meste bol prínosom aj pre spoluorganizátora, Považské múzeum v Žiline, ako aj mesto Žilina, pretože podujatie bolo podporené masívnou celoslovenskou kampaňou. Obsiahli sme printy, elektronické médiá, ako aj outdoor. Tešíme sa opäť o rok, pretože máme jasné ciele:

Podporovať ľudí k záujmu o kvalitnú gastronómiu.

  • Zvýšiť povedomie o lokálnej gastronómii.
  • Spojiť návštevu Budatínskeho parku so zážitkovou gastronómiou.
  • Zorganizovať gastronomický event, ktorý ukáže aj mladým ľuďom, že trendy stravovanie môže vyzerať inak ako fastfood, a ak fastfood, tak poctivý, lokálny, sezónny a z kvalitných surovín.