7. ročník Žilinské veže – Beh do neba 2016

Tradičná jesenná žilinská športová  akcia sa opäť podarila. 8. Pokračovanie aj keď oficiálne 7. Ročník privítal tradične v tretiu sobotu v októbri celú slovenskú le aj českú špičku v towerrunningu.

V roku 2016 sme boli finále 8 dielneho seriálu Československého poháru v behu do schodov.

Súčasne aj Majstrovstvá Slovenska v behu do schodov.

Divácky zaujímavá udalosť a športovanie pre širokú verejnosť vďaka netradičným kategóriam ako Karneval (beží sa v maskách a nerozhoduje čas) či Klokan (beží dvojica keď jeden nesie druhého najčastejšie, rodič potomok) je lákavé pre mnohých aj  rekreačných bežcov. Pre všetkých bola exhibícia chôdze po lane, keď vo výške 30m nad zemou si aj dobrovoľníci mojhli odskúšať istenú chôdzu  na high line alebo sa spustiť zo strechy lanovkou až na zem.

Účastníci preteku museli prekonať výskový rozdiel takmer 70m na 23 poschodiach a 380 schodoch. Najlepší potrebujú na túto vzdialenosť cca 1:30s a ženy tesne okolo 2 minút.

Bez pár ludi sa na vrchol budovy Eurohomestar dostala vlastnými silami 100vka účastníkov. V cene štartovného bol štandartne pretkársky balíček spo štartovným číslom, teplé jedlo po preteku, celodenný pitný režim, vstupenka na afterpartya tombolové lístky.

Mrzí nás nefairové organizovanie ďalších pretekov v blízkom okolí Žiliny, ktoré vznikli nedávno a neberú ohľad na tradičné podujatia a žiaľ vytláčajú povodné aktivity zo scény. Myslíme si že mesto by mohlo regulovať takéto aktivity a doporučovať termíny novo vzniknutým pretekom…

Sme pevne rozhodnutí organizovať aj 8 a následne ďalšie ročníky nášho  Žilinského Behu do neba a veríme, že vždy budeme môcť spojit pretek s mestom Žilina a jeho výbornou športovou atmosférou.

Veľmi ďakujeme za podporu pri 7. ročníku a tešíme sa na ďalšie pokračovania

Tomáš Čelko riaditeľ preteku

A celý team HK Salora  a organizátori Žilinského mestského polmaratónu