Pohár primátora mesta Žilina vo fitness detí

Dňa 15.10.2016 v priestoroch Strednej priemyselnej školy stavebnej na ul. Veľká okružná 25 v Žiline sa uskutočnila akcia: Pohár primátora mesta Žilina vo fitness detí.
Na tejto akcii podporenej grantovou dotáciou mesta Žilina č. 99/2016 –OKŠCRMR/2016 sa zúčastnilo a obdržalo Diplom za účasť (v prílohe) 49 nesúťažných detí prevažne zo Žiliny a okolia (v prílohe prezenčná listina), ktoré si mohli zacvičiť prvky gymnastiky a fitness od 9.00 hod do 12.00 hod. pod vedením kvalifikovaných trénerov. Na akciu sa prihlásilo 82 súťažných detí z celého Slovenska (zoznam podľa jednotlivých kategórii v prílohe), ktoré súťažili od 13.00 hod. do 18.00 hod. Deti predviedli kvalitné športové výkony. Do mesta Žilina prišla súťažiť aj 5-násobná majsterka sveta v detskom fitness Nelli Novodomská, ktorá svoje prvenstvo vo svojej kategórii dievčat 12-13 ročných obhájila. Pohárovo ocenených bolo 35 detí a to všetky deti umiestnené do 6. miesta a ostatné deti obdržali diplom za účasť a pravdaže všetky deti dostali vecné ceny, ktoré poskytlo nielen mesto Žilina, ale aj množstvo ďalších sponzorov.
Deti z Akadémie gymnastiky a fitness Žilina na domácej pôde mali rovnako veľký úspech, z desať súťažiacich z nášho združenia sa do 4. miesta umiestnilo osem pretekárov a to: 2. miesto: Tomáš Trizuljak (chlapci do 12 rokov), Karin Suchomelová (dievčatá 14-15 rokov) 3.miesto: Petra Holešová (dievčatá 8-9 rokov), Viktória Hrnková (dievčatá 10-11 rokov), Dominika Rosincová (dievčatá 12-13 rokov), Lucia Zavadzanová (dievčatá 14-15 rokov) 4.miesto: Anna Miklová (dievčatá 8-9 rokov), Nicol Celeríková(dievčatá 12-13 rokov).
Počas dňa mali dve vystúpenia aj ďalšie deti z nášho združenia a to s tanečnými skupinovými choreografiami disco: – PINKI PEI a hip-hop: MONSTERS KILLS.
Do Žiliny prišli rozhodcovia z celého Slovenska a súťaž vo finess detí bola organizovaná na základe poverenia zo Slovenskej asociácie kultoristiky, fitness a silového trojboja. Nakoľko vzhľadom na zaneprázdnenosť sa na akciu nemohol dostaviť zástupca mesta Žiliny, deti privítala aj riaditeľka ZŠ Karpatskej pani Mgr. Eva Smolková, nakoľko práve so ZŠ Karpatskou má naše združenie už dlhoročnú spoluprácu. Veríme, že sme týmto otvorili novú tradíciu, ktorá v skorej budúcnosti prerastie aj do medzinárodného charakteru.
V prílohe je reklamný plagát, fotografie zo súťaže, zoznam súťažných a nesúťažných detí.
Akcia je uvedená na stránkach:
www.agafgym.sk
http://www.sakst.sk/aktualne-vysledky-kulturistika-fitness-a-bodyfitness-2015/

foto-k-sprave

maly-diplom-za-ucast-sutaz-1 plagat-fitness-deti-sutaz-komplet-mensi-format