Spoznaj svoj región – detský vojenský tábor

Číslo zmluvy: 97/2019
Názov projektu: Spoznaj svoj región – detský vojenský tábor
Dátum konania projektu: 8.7.2019
Predkladateľ: Klub vojenských výsadkárov. SR oblasť Žilina

Cieľom projektu bolo: Navštíviť historicky a kultúrne zaujímavé miesta nášho regiónu
Naučiť sa spolunažívaniu a zabezpečiť si denný režim v kolektíve oddelenom od rodiny
Oboznámiť sa so základmi prežitia v prírode
Sprostredkovať stretnutia staršej generácie s mladšou
Záverečné zhodnotenie projektu a popis využitia finančných prostriedkov.: Klub vojenských výsadkárov SR a oblasť Žilina v spolupráci s Ministerstvom obrany SR v zastúpení 5.pluku špeciálneho určenia a za finančnej podpory mesta Žilina organizoval v termíne od 8. do 12.júla 2019 detský vojenský denný tábor.
Cieľom detského vojenského denného tábora bolo spoznať Žilinský kraj konkrétne región Orava.
Tábora sa zúčastnilo 46 detí vo veku od 6 do 14 rokov. Deti mali zabezpečenú celodennú stravu a pitný režim, skúsených animátorov a zdravotnícke zabezpečenie. Na začiatku denného detského tábora všetky deti dostali čiapky s logom mesta a odznaky s nápisom Detský vojenský tábor s termínom konania.
Prvý deň sme si boli pozrieť mesto Žilina z výšky vyhliadkovej veže na Dubni. Po návrate a výdatnom obede sme si mesto pozreli aj v podzemí sprístupnených katakomb. Druhý deň sme cestovali na Oravu. Ubytovali sme sa v dedinke Štefanov nad Oravou, odkiaľ sme vyrážali spoznávať krásy Oravy. Z lode, ktorá sa plaví po najväčšej priehrade na Slovensku sme mohli vidieť krásne štíty Západných Tatier ako aj Babiu horu. Nevynechali sme ani prehliadku Slanického ostrova umenia. Počasie nám prialo, tak sme cestovali smerom na Námestovo. V obci Klin sme si pozreli najvyššiu sochu Krista na Slovensku. Spod jeho nôh sme sa opäť kochali krásnymi výhľadmi na Oravskú priehradu, Námestovo, Vavrečku, Suchú horu aj Roháče.
Tretí deň sme vďaka pracovníkom Vodohospodárskeho podniku pod ktorý Vodné dielo Orava spadá mohli
navštíviť vodnú elektráreň, priehradný múr ako aj podzemné chodby veľkolepého diela. Odborný výklad zanechal v našich mysliach nádherné aj poučné spomienky. Návštevu Oravského hradu v Oravskom Podzámku sme samozrejme nemohli vynechať. Veď tento hrad patrí medzi naše najväčšie hrady na Slovensku. Štvrtý deň sme už cestovali z Oravy smerom cez Kysuce na Žilinu

dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav